Субота, 27.04.2024, 15:07 Головна | Реєстрація | Вхід

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наші околиці
Густинський Свято-Троїцький жіночий монастир заснований в 1600 р києво-печерським ченцем Иоасафом на землях князів Вишневецьких. Для облаштування монастиря був обраний порослий густим лісом острів, утворений вигином р. Удай і болотом. Розташування в важкодоступній місцевості, а також система оборонних споруд з ровом і стінами надавали монастирю важливе стратегічне значення. Він використовувався в якості бази повстанців під час народних повстань проти шляхти, в результаті чого було зруйновано. Відродженням 1639 р зайнявся київський митрополит П. Могила, а пізніше його обитель потрапила під опіку українських гетьманів. На території розташований білокам'яний пятиглавий Троїцький собор (1672-76 рр.) В стилі бароко, заснований гетьманом І. Самойловичем, трапезна Воскресенська (кол. Успенська) церква (1695 г.), зведена на кошти гетьмана І. Мазепи, а також ніжно рожева Петропавлівська церква (1693-1708 рр.) з п'ятьма главами. При Катерині II монастир був закритий, але через пів-століття знову відновлений на кошти князя М. Рєпніна (похований у Воскресенській церкві). У монастирі була створена Густинський літопис (1600-40 рр.) - перший узагальнюючий твір з історії України, де сполучається світська та агіографічну історію Русі. Тут бував Т. Шевченко. Проводяться екскурсії, одяг відвідувачів повинна відповідати прийнятим у православних храмах вимогам.
Відстань від Центру Княжий - 15 км.
 
Качанівський ансамбль - один з найбільших, найяскравіших взірців садибної архітектури, створений за кращими традиціями світового палацо-паркового мистецтва. Ця перлина України розташована на південному сході Чернігівщини в Ічнянському районі, на берегах чарівної річки Смош. Садиба була заснована відомим російським полководцем, графом П.О. Румянцевим-Задунайським (1725-1796) як одна із резиденцій президента Малоросійської колегії і генерал-губернатора Малоросії. Тоді ж, за проектом російського архітектора Карла Бланка, український зодчий Максим Мосцепанов, збудував розкішний палац у романтичному стилі та спланував регулярний парк при ньому.
Відстань від Центру Княжий - 45 км.
 
Державний дендрологічний парк «Тростянець» - один з найкрасивіших ландшафтних парків України створено в XIX в. представником старовинного гетьманського роду І. Скоропадським (онук гетьмана І. Скоропадського, дід гетьмана П. Скоропадського). Проект розробив садівник К. Шлінглоф. На плоскій ділянці землі були насипані штучні гори (висота до 30 м), що нагадують Альпи, котловани перетворені в ставки. Спочатку були посаджені дерева місцевих порід: сосна, ялина, береза, дуб. Потім в штучно створеному ландшафті були висаджені екзотичні види: сосна Веймутова, сибірська ялина, кедр сибірський, сосна чорна, тсуга, ялівець та ін. Всього - 623 видів. Роботи тривали до смерті Скоропадського в 1887 р Він похований на території парку, на пам'ятнику викарбувані слова: "Любий друже! Сад, в якому ти гуляєш, посаджений мною, він служив мені втіхою в моєму житті. Якщо ти помітиш безлад, що веде до знищення його, то скажи про це хазяїну саду: ти зробиш добру справу ". Зараз дендрологічний заповідник підпорядкований НАН України, проводяться екскурсії. Від комплексу садибних будівель збереглося два флігелі, які в даний час реставруються для створення музею та готелю.
Парк розташований в південно-східній частині Чернігівської області в селі Тростянець Ічнянського району на площі 204,7 га.
Відстань від Центру Княжий - 56 км.
 
Палац Галаганів у Сокиринцях - величний палацово-парковий комплекс, створений на поч. XIX ст. П. Ґалаґаном за проектом арх. П. Дубровського і садівника І. Бістерфельда. Вікова діброва перетворена в чудовий парк з озером, газонами і алеями. У парку встановлено ротонда, готичний місток, антична альтанка. Палац в стилі ампір на 60 кімнат з анфіладами з'єднаний з двома двоповерховими флігелями. В кін. XIX ст. садибою володів Г. Галаган - останній представник дворянсько-старшинського роду, громадський діяч і меценат. Він зібрав у палаці багату художню колекцію, яку подарував потім чернігівському музею. Галаган був покровителем місцевим кобзаря О. Вересаю, у нього гостювали Т. Шевченко, П. Куліш, П. Чубинський. Зараз палац займає аграрний ліцей, відкрита кімната-музей Вересая, у дворі встановлений пам'ятник.
Відстань від Центру Княжий - 43 км.
 
12 липня 2012 року в день християнського свята апостолів Петра і Павла в селі Левки Прилуцького району, яке розташоване в 2-х км від нашого центру, відбулося відкриття та освячення колодязя з 300-річною історією. Він був побудований Густинський ченцями в XVII столітті. Місцеві жителі знають і пам'ятають багато історій про те, як це місце неодноразово рятувало людей, оберігало, творило чудеса.
Всі відновлювальні роботи, реконструкція колодязя, благоустрій території, організація свята були профінансовані Центром заміського відпочинку "КНЯЖИЙ". Репортаж з відкриття колодязя - http://knyazhyi.at.ua/index/kolodec_s_300_letnej_istoriej/0-30
 
На зелених берегах тихої річки Удай широко розкинулося місто Прилуки з майже тисячолітньою історією. На його луках височіють величні храми та історичні будівлі, що представляють собою пам'ятки архітектури XVIII - поч. ХХ століть. Серед них церква Іоанна Предтечі, Пантелеймонівська церква, храм Трьох Святителів, Миколаївська церква, будинок громадського зібрання, Будинок культури (який, до речі, входить в десятку кращих в Україні), синагога, будівлі перших банків, готелів, а також садиба меценатів Тарновських, флігель Скоропадського, палац Скуратова та багато іншого. Від козацької доби до наших днів збереглися безцінні історичні та архітектурні пам'ятки. Найстарішою спорудою є полкова скарбниця, побудована в 1714 році.
Також гостям міста буде цікаво відвідати Прилуцький краєзнавчий музей імені В. І. Маслова.
 
КНЯЖИЙ © 2024 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz